Čo dnes s voľným časom ak ho vôbec máme...

Autor: Iveta Bučková | 22.4.2011 o 14:22 | (upravené 15.5.2011 o 12:41) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1213x

  Včera som stretla kamarátku ktorá mi poslala mailom nejaký veľmi poučný článok a chcela vedieť moju reakciu. Úprimne povedané, dosť často mažem tieto hlboko myslené poučné texty o živote, ktoré treba ešte ďalej “100“ krát poslať ďalej,  lebo inak budete mať nešťastie, ale inak povedané nebudete mať šťastie.  

Čítam len texty od ľudí ktorých dobre poznám a ktorí dobre poznajú mňa a aj môj prístup k práci, k mailom a k životu. Nakoľko som sľúbila, že sa na to pozriem a správa ešte nezmizla z odstránenej pošty, tak som začala čítať. Na môj vkus tam bolo veľa slov typu diabol, satan, cirkev, biblia, Ježiš a tak som rýchlo preskakovala tieto časti ktoré vo mne nevyvolávali nič príjemné.

V podtexte ale celého článku , teda medzi riadkami bola úžasná myšlienka. Zmiasť nás môže čokoľvek, faktom ale zostáva že je až démonické ako dokážeme byť zamestnaní nedôležitými vecami a ako si my sami dokážeme vymyslieť neuveriteľne veľa možností, ako zamestnať myseľ aby sme odišli od svojej pravej podstaty  - byť šťastní. A pritom tvrdíme že nemáme čas. A ak ho aj máme, tak nám pretečie pomedzi prsty a málokedy ho venujeme práve zmysluplným veciam alebo milujúcim ľudom.  Niekedy mám pocit, že veľa ľudí len tak prežíva a živorí. A je až bolestné počuť z úst mladých ľudí vetu : Ja sa nudím...

Mnohí to povedia, niektorí nie a len tak zabíjajú čas, v podstate v tom ale nie je rozdiel.

Ak si prestanete uvedomovať to čo vlastne robíte, stratíte kontakt sami so sebou. Po nejakom čase začnete byť labilní a chorí z pocitu úzkosti a pesimizmu a to je začiatok smutnej etapy Vášho života.

Tak haló ľudkovia ...zobuďme sa a začnime robiť niečo zmysluplné a radostné, otvorme oči , hľadajme a nachádzajme čas pre seba a pre to čo nás naozaj napĺňa. Prestaňme sa naháňať za hmotou,nakupovať a míňať peniaze ktoré nemáme na veci ktoré nepotrebujeme, prestaňme produkovať odpad a pozerať nezmyselné seriály.

Treba len viac odvahy a uvedomenia, potom to už ide samé. A ak k tomu pridáte aj trošku humoru, tak Vám zaručujem skvelý deň.

Pekné sviatky

Škorica

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?