Čas je veľmi vzácna vec .... vec ?

Autor: Iveta Bučková | 10.8.2011 o 22:40 | (upravené 11.8.2011 o 8:59) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1201x

Čas je veľmi vzácna vec a je to vôbec vec ? Je to priestor na našu existenciu. Priestor v ktorom sa môžme niečo naučiť, môžme niečo vytvoriť , niečo prijať a niečo odovzdať. Čo to bude a ako kvalitne budeme žiť je vecou našej vnútornej uvedomelosti a sily.

Som človek, ktorý rád komunikuje ale aj premýšľa a ešte radšej počúva. Počúvam príbehy ľudí a niekedy sa mi nechce ani veriť, že sú pravdivé.Počúvam ako často ľudia verbálne druhých utvrdzujú v niečom čo vôbec nie je pravda, možno to len tak povrchne vnímajú v ten daný okamih a dávajú tomu nálepku reality a svojho presvedčenia. Ale len čas ukáže nakoľko to čo hovoria aj tak myslia a skutočne aj cítia. Ich skutky sú ich životnou pravdou a ich svedomím. Prúser je ale ten, že sú v tom málokedy sami, často je to na úkor iných....tých, ktorí uverili slovám.

Žijeme síce na jednej planéte, ale mám v niektorých prípadoch pocit, že každý z nás v nejakej inej realite. Čas vnímame ako niečo nekonečné a nevyčerpateľné . Je to ale veľký omyl a je mi len ľúto tých, ktorí nim plytvajú tak, že zotrvávajú v nefunkčných a často aj veľmi prehnitých situáciach a stavoch, ktoré im prinášajú stres a choroby. A to všetko len preto, že sa boja zmeny, boja sa vlastných rozhodnutí a myšlienok, pocitov viny a rizika ktoré im zmena prináša.

Uvedomujeme si aký je vlastne náš čas vzácny ? Niekedy zafunguje to, keď menej myslíme a viac cítime a o to viac konáme. Šetríme svoj životný čas, svoju životnú energiu a budujeme si svoje šťastie na činoch a nie na strachoch.

Verím , že rok 2012 prinesie ľudom viac odvahy, viac činov a menej stresu a chorôb. Tak veľa síl, želám Vám to s otvorenou hlavou a najlepším úmyslom.

Škorica

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?