Čo dnes s voľným časom ak ho vôbec máme...

Autor: Iveta Bučková | 22.4.2011 o 14:22 | (upravené 15.5.2011 o 12:41) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1218x

  Včera som stretla kamarátku ktorá mi poslala mailom nejaký veľmi poučný článok a chcela vedieť moju reakciu. Úprimne povedané, dosť často mažem tieto hlboko myslené poučné texty o živote, ktoré treba ešte ďalej “100“ krát poslať ďalej,  lebo inak budete mať nešťastie, ale inak povedané nebudete mať šťastie.  

Čítam len texty od ľudí ktorých dobre poznám a ktorí dobre poznajú mňa a aj môj prístup k práci, k mailom a k životu. Nakoľko som sľúbila, že sa na to pozriem a správa ešte nezmizla z odstránenej pošty, tak som začala čítať. Na môj vkus tam bolo veľa slov typu diabol, satan, cirkev, biblia, Ježiš a tak som rýchlo preskakovala tieto časti ktoré vo mne nevyvolávali nič príjemné.

V podtexte ale celého článku , teda medzi riadkami bola úžasná myšlienka. Zmiasť nás môže čokoľvek, faktom ale zostáva že je až démonické ako dokážeme byť zamestnaní nedôležitými vecami a ako si my sami dokážeme vymyslieť neuveriteľne veľa možností, ako zamestnať myseľ aby sme odišli od svojej pravej podstaty  - byť šťastní. A pritom tvrdíme že nemáme čas. A ak ho aj máme, tak nám pretečie pomedzi prsty a málokedy ho venujeme práve zmysluplným veciam alebo milujúcim ľudom.  Niekedy mám pocit, že veľa ľudí len tak prežíva a živorí. A je až bolestné počuť z úst mladých ľudí vetu : Ja sa nudím...

Mnohí to povedia, niektorí nie a len tak zabíjajú čas, v podstate v tom ale nie je rozdiel.

Ak si prestanete uvedomovať to čo vlastne robíte, stratíte kontakt sami so sebou. Po nejakom čase začnete byť labilní a chorí z pocitu úzkosti a pesimizmu a to je začiatok smutnej etapy Vášho života.

Tak haló ľudkovia ...zobuďme sa a začnime robiť niečo zmysluplné a radostné, otvorme oči , hľadajme a nachádzajme čas pre seba a pre to čo nás naozaj napĺňa. Prestaňme sa naháňať za hmotou,nakupovať a míňať peniaze ktoré nemáme na veci ktoré nepotrebujeme, prestaňme produkovať odpad a pozerať nezmyselné seriály.

Treba len viac odvahy a uvedomenia, potom to už ide samé. A ak k tomu pridáte aj trošku humoru, tak Vám zaručujem skvelý deň.

Pekné sviatky

Škorica

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?