Niečo na zamyslenie...

Autor: Iveta Bučková | 16.5.2011 o 19:59 | (upravené 16.5.2011 o 20:08) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  1879x

Keď sa pýtali Dalajlámu čo ho na ľudstve najviac prekvapuje, odpovedal: „Ľudia. Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze. Potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie. Potom sa tak znepokojujú budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosť. A tak nežijú ani v prítomnosti, ani v budúcnosti. A žijú tak, akoby nikdy nemali zomrieť. A potom zomrú bez toho, aby predtým žili.“

V týchto slovách je veľká múdrosť, ktorú všetci niekde v hĺbke svojej duše vieme a bezpodmienečne sa s ňou stotožňujeme. Je naozaj nová doba a veľa ľudí sa dnes vedome a aktívne otvára novému mysleniu, zdravej strave, novému životnému štýlu aby sa stali duchovnými a zdravšími. Ja som presvedčená o tom, že všetci sme duchovné bytosti už len tým že sme, nemusíme sa o to snažiť a je len na nás ako so svojim potenciálom naložíme.

Spájať sa so svojím vnútorným svetom nemusíme cez skryte sektárske skupiny ľudí alebo cez mnohých šarlatánov, stačí byť len chvíľku sám so sebou a precítiť svoje telo aj dušu, naučiť sa vnímať svoju intuíciu a prehodnotiť to čo nám hovorí náš vnútorný hlas. Ale nedajte sa pomýliť, Vaše pravé ja nie je to ktoré hovorí, ale to ktoré počúva. A to je veľký rozdiel. Nemali by sme sa nechať zmiasť hlasom ktorý nám dosť často ubližuje, ktorý nás hecuje a provokuje robiť veci ktoré nám neprinášajú radosť ale bolesť. Čo je to vlastne za hlas v našej hlave ?

Je to naše EGO, ktoré nás samých niekedy v konečnom dôsledku ničí a tak veľmi zraňuje a ničí aj krásne veci okolo nás.

Keď sa nám podarí uvedomiť si svoje ego, už to je dobrá cesta robiť veci lepšie a zdravšie.

Čo Vy na to ?

Škorica
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?